top of page

Seramik yüzeylerde su yalıtımı

Yanlış, ömrünü yitirmiş veya eksik su yalıtım uygulaması yapılmış ya da hiç su yalıtım uygulaması yapılmayarak seramik uygulanmış ıslak mekanlarda zaman içinde yalıtım problemleri oluşurak su sızıntılarına sebebiyet verir.Bu su sızıntıları yaşam alanlarına nufus ederek yapıya ve insan sağlığına zarar verir.Teras çatıların su kaçırıması mevcut su yalıtım işlemlerinin tekrarlanmasına yol açarak zaman ve maddi kayıplara yol açar. 

 Bu işlemler yerine mevcut seramik kaplama üzerine polyurea su yalıtım püskürtme kaplama sistemi uygun  katman oluşturarak su yalıtım uygulaması gerçekleştirilebilir.

1.Yüzey Hazırlığı

Mevcut zemindeki seramik kaplamaların sağlam olup olmadığı kontrol edilir.kırılmış,sallanan ve derz dolguları boşalmış tüm detaylar tamir harçları ile tamir edilir.

2.Astar Uygulaması

Polyurea su yalıtım öncesi aderans arttırmak için astar uygulanır.

3.Polyurea Su yalıtım Uygulaması

Astarlanmış yüzeye yüksek basınçlı makinalar ve profosyonel uygulayıcılar vasıtasıyla polyurea su yalıtım kaplama uygulanır.

4.Koruma Boyası Uygulaması

Son olarak;polyurea kaplamayı güneşin ultraviole ışınlarından koruma amacıyla istenilen renkte polyurea boyası ile boya yapılarak işlem sonlandırılmış olur. 

Teras Su Yalıtımı - Polyurea
bottom of page